Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Google tarafından desteklenen video paylaşım sitesi Youtube, paylaşılan videoların sayısı ve izlenme sayıları göz önüne alındığında en tercih edilen uygulamalardan birisi olarak dikkat çeker. Paylaşımları izlemek için herhangi bir üyelik gerekmezken, paylaşımda bulunabilmek için bir kanal açmak ve üyelik oluşturmak gerekir. Videolarınızın izlenme oranları arttıkça da size mali olarak katkı sağlamaya başlayacaktır. Mali yönü düşünülmeden sırf eğlence için de paylaşım yapanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Hatta bu şekilde parlayan ve internet fenomeni haline gelen sayısız insan bulunur.

Youtube Kanalı Açmak

Öncelikle Youtube kanalı açmak için yapmanız gereken ilk adım bir bilgisayar veya mobil site aracılığıyla Youtube oturumu açmak olacaktır. Bu hesaptan yükleme yapma, yorumda bulunma veya oynatma listesi oluşturmayı deneyiniz. Bu işlemleri yapabilmek için bir youtube kanalınızın olması gerektiğinden tarafınıza bir uyarı gönderilecektir. Bu uyarıyla kanal oluşturmanız istenir ve bunu sağlayacağınız bir bağlantıya ulaşmanız sağlanır. Açılan sayfadan kolaylıkla fotoğraf yükleyerek veya hesap adınızı yazarak bilgilerinizi tamamlamanız halinde kanalınız aktif hale getirilecektir.

Marka Hesabı ile Youtube Kanalı Açmak Ne Demektir?

Bir tarayıcı yardımıyla Youtube’a girdikten sonra kendinize kanal oluşturma işleminde bulunurken sağ üst köşede marka hesabını kullanmanızı sağlayan bir seçenekle karşılaşırsınız. Bu seçeneğin anlamı bir marka, şirket veya kurumu temsil edecek şekilde hesap oluşturmak istediğinizde kullanacağınız bir yol olmasıdır. Bu şekilde gerçek bir kişilik için değil tüzel kişilik kabul edilen birimler için kanal oluşturur, pazarlama, satış veya tanıtım işlemlerinizin tamamında kullanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmanın Faydaları

Milyonlarca kişinin hesap sahibi olduğu ortamlardan birisi olan Youtube şirketler için sosyal medya yönetiminde oldukça önemli bir organdır. Ürünlerin tanıtım ve pazarlamasında etkili vidoların yüklenmesi ve takipçiler ile paylaşılması şirket karına katkı sağlayacaktır. Ayrıca youtube kanalı açarak burada video paylaşmayı meslek haline getiren hatta buna youtuber olmak gibi bir isim veren kişilerde bulunur. Geçim kaynağı haline de gelen bu yönüyle Youtube kanalı açan kişiler takip ve izlenme oranları sayesinde para kazanmaya devam etmektedirler.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? YAPILAN YORUMLAR