PUBG Oyun Tanıtımı

PUBG Oyun Tanıtımı

PlayerUnknown’s Battlegrounds İnceleme

PUBG, takımlar halinde ve tek başına kullanıcıların oynayabileceği bir oyun olarak karşımıza çıkmakta. Oyun FPS oyunlara kategorisinde bulunmaktadır. Oyuna başlarken tüm oyuncular bir uçağın içinde bulunurlar ve belirledikleri noktalardan paraşütle atlamakta ve düştükleri adada bulunan görevleri yerine getirmektedirler. Oyuna ise yaklaşık olarak 100 kişi dâhil olmaktadır.
Günümüzde özellikle gençler başta olmak üzere birçok insan bilgisayar oyunlarını severek oynamaktadır. Bu oyunlardan bir tanesi de PUBG olarak gösterilebilir. Tüm dünyada, League of Legends, Counter Strike gibi birçok çevrimiçi oyun oynanmaktadır. PUBG ise bu oyunlar arasına adını yazdırmış ve herkesin büyük beğenisini toplamayı başarmıştır. Oyun, Steam platformu üzerinden belirli bir ücret karşılığında satılmaktadır. Steam ise birçok oyunun satın alınabileceği bir oyun indirme platformudur.

PUBG Nasıl Oynanır?

Oyuna giriş yapan kullanıcılar, başlangıç menüsünde öncelikle bir cinsiyet seçimi yaparlar. Ayrıca sağ tarafta bulunan bölümü kullanarak, bazı kıyafetleri alabilmektedirler. İşlem tamamlandıktan sonra sol bölüm kullanılarak oyuna giriş yapılır. Oyuna giriş yapan kullanıcılar öncelikle belirli bir süre bekleyecek ve kendilerini, diğer oyuncularla birlikte bir uçağın içinde bulacaklardır. Süre tamamlandıktan sonra ise, her oyuncu haritada seçtiği konumlara uçaktan paraşütle atlayarak iniş yapacaktır. İniş yapan her oyuncu artık özgürdür. Bu oyundaki asıl amaç ise önemli silahlar ve diğer malzemeleri toplayarak ve diğer oyuncuları öldürerek adada tek başına hayatta kalmaktır.
Adaya iniş yaptıktan sonra oyuncular, çevrelerinde bulunan evlere girerek önemli silah, cephane, zırh gibi önemli eşyaları toplayabilirler. Bu sırada oyuncular, her an diğer rakiplere karşı dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca adayı çevreleyen ve içine giren oyuncuların canlarını azaltarak öldüren bir gaz dumanı bulunmaktadır. Adadaki oyuncu sayısı azaldıkça gaz dumanı da daha da daralarak hareket alanlarını azaltıyor ve oyuncuların birbirini daha kolay bulmasını sağlıyor. Genel olarak oyunu oynarken oyuncular, hızlı ve dikkatli olmalı ve ölmekten kaçınmalıdır. Oyunu oynayanların amacı ise en fazla rakibi öldürerek en çok puanı toplamak olmalıdır.

PUBG Nereden Alınabilir?

Son zamanların en popüler çevrimiçi oyunlarından birisi olan PUBG, internet üzerinden oyun satışı yapan platformlardan satın alınabilir. Oyuncular en çok Steam platformunu kullanarak oyunu edinmektedirler. Ayrıca site üzerinden indirimleri takip ederek, oyunu daha hesaplı bir fiyata satın alabilirsiniz.

PUGBG oyunu

PUBG Oyun Tanıtımı YAPILAN YORUMLAR