En İyi Ücretsiz VPN Programları

En İyi Ücretsiz VPN Programları

Ücretsiz VPN ile yasaklı sitelere giriş, ülke tarafından engel konulan her hangi bir forum sayfasına giriş ve IP adresini gizleyerek bulunabilirliği engelleme gibi birçok işlemin yapılması adına gerekli olan bir işlemsel bütün olarak tanımlanabilir. Bilgisayarın mevcut olan IP adresini değiştirmek için program kullanılması gerekir. En iyi IP değiştirme programlarının genel özellikleri içerisinde gizleme, değişim yapabilme ve istenilen ülke ağı üzerinden erişim sağlayabilme gibi imkanlar bulunur.

Zenmate VPN

IP adresinin tümüyle gizlenmesini sağlayan ve istenilen ülkenin ağı içerisinde bağlantı yapılmasına da olanak tanıyan Zenmate VPN IP değiştirme programı, web sitelerinde isimsiz olarak gezinebilme, gerçek IP adresini gizleyebilme, kimliği heckerlardan koruyabilme, kısıtlanan ya da forum sitelerinde yasaklanmanın önüne geçebilme ve web sitelerin çevrim içi yapılan aktiviteleri görmesini engelleyebilme gibi özelliklere sahiptir. Program IP adresinin değiştirilebilmesi adına gerekli olan bütün işlemleri anlık olarak yapar.

Hotspot Shield VPN

Çevrim içi gizliliği koruyabilmek ve başkaları tarafınca izlenebilmenin önüne geçmek amacı ile üretilmiş IP değiştirme programlarından biri olan Hotspot Shield VPN programı, bireyin kullandığı internet ağının IP adresini değiştirerek dilediği siteye giriş yapmasına yardımcı olur. Giriş işlemlerinin yanı sıra çevrim içi modda site yönetiminin kullanıcı tarafından hangi işlemleri yaptığını görmesine de engel olan Hotspot Shield VPN programı en iyi IP değiştirme programları içerisinde güvenilirlik açısından yer almaktadır.

HideMyAss VPN

IP değiştirme programlarından bir tanesi olarak kullanıcılarına web sitelerine giriş yaparken kullanıcı adı ve şifre koruması sağlayan HideMyAss VPN IP programı temel amaç olarak farklı bir konum üzerinden gezinilmesine olanak tanır. Türkiye üzerinden IP adresini değiştirerek farklı bir ülkeyi seçen kullanıcının gezinti gerçekleştirdiği süre boyunca Türkiye ağı kapatılır ve takip edilmesi önlenir. IP adresinin değiştirilmesi için programın yüklendikten sonra “Connect” tuşuna basılması gerekir. Bağlantı gerçekleştirildikten sonra IP adresinin hangi ülke üzerinden seçileceğine karar verilmesi önemlidir. Genellikle Amerika ağı üzerinden her sitenin açık olduğu düşünülürse bu ülkenin tercih edilmesi tavsiye edilir.

En İyi Ücretsiz VPN Programları YAPILAN YORUMLAR